top of page
Screen Shot 2018-11-26 at 19.54.19.png

Son Okul Kurucusu, Eğitmen, Yazar ve Konuşmacı

Kılıç Arslantürk

ODTÜ İşletme 1994 mezunudur. Unilever, Levi's, Starbucks, Harvey Nichols, Costa Coffee, Komşufırın ve Sabiha Gökçen Havalimanı şirketlerinde üst düzey görevlerde bulunmuştur. Kurucusu olduğu PDA ile strateji, Liderlik, Kurum Kültürü ve Müşteri Deneyimi alanlarında; Son Okul ve "Hayata İlk Adım" ile ise bireysel potansiyele odaklanma ve yaşam tatmini alanlarında çalışmaktadır. Kılıç'ın "Acıyan Yerini Bul" adlı ilk romanı, 2015 sonunda Sola Yayınları tarafından basılmıştır.

servisimin.jpg

Girişimci, KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi

Servisîmin Cömert

Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi ve University of Rochester MBA mezunudur. Önce Borusan Holding  ve Akal Tekstil’de finansman alanında çeşitli görevlerde çalışan; 1991-2005 arasında ise Japan Tobacco International (JTI) Türkiye Genel Müdürü/Bölge Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Servisîmin, JTI bünyesinde uluslararası göreve getirilen ilk kadın genel müdür ve başkan yardımcısıdır. Bir kadın girişimci olarak Ayvalık’ta zeytinyağı üreten Servisîmin, KAGİDER'in gençlik projelerinden sorumludur.

Ozlem Cakir.jpg

İmaj & İletişim Danışmanı, Eğitmen, Yazar

Özlem Çakır

İzmir Amerikan Kız Lisesi ve Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı sonrası New York Fashion Institute of Technology ve London Image Institute mezunudur. Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği'nin (AICI) bölgemizdeki ilk başkanlarından olan Özlem, önde gelen yerel ve küresel şirketlere profesyonel imaj eğitimleri vermekte, bireylere imaj ve iletişim danışmanlığı yapmaktadır. "Profesyonel Yaşamda Kişisel İmaj" ve "Ben ne giydiğimi biliyor muyum?" adlı iki kitabı bulunmaktadır.

HiALogaBlack.png
aret cilingir.png

Aret Çilingir

Perakende & Strateji Danışmanı

Koç Üniversitesi MBA mezunudur. Invent Analytics'te strateji ve tedarik zinciri danışmanı olarak çalışan Aret, 15 yıllık perakende kariyerinin 6 yılını şirketlere ve yatırım fonlarına danışmanlık yaparak geçirmiştir. Aynı zamanda Kurt Salmon Germany bölge uzmanları arasında yer alan Aret’in uzmanlık alanları arasında; strateji geliştirme, perakende mağazaları için süreç iyileştirme, optimal operasyon tasarımı, ürün yönetimi ve fiyatlandırma bulunmaktadır.

cemal demirtas.jpg

Cemal Demirtaş

Üst Düzey Yönetici, Finansal Piyasalar Analisti

Illinois Institute of Technology ve ODTÜ İşletme 1994 mezunudur. University of Southern Indiana'dan Finans alanında MBA derecesine sahiptir. Yapı Kredi Invest, TSKB, Garanti Asset Management, TEB Securities, Oyak Securities, Standard Ünlü gibi kurumlarda görev yapmıştır. Halen Ata Invest'te piyasa araştırmalarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

sepininceer.jpg

Sepin İnceer

Girişimci, Meditasyon - Farkındalık ve 
Yoga Eğitmeni, Yazar

Üsküdar Amerikan Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunudur. Ortağı olduğu Turkven Private Equity girişim sermayesi şirketinden 2014 yılında ayrılmıştır. Bir yandan melek yatırımcılığa devam eden Sepin diğer yandan Eline Snel ve Aletha Solter gibi isimlerden aldığı eğitimlerle çocuklara ve yetişkinlere yönelik farkındalık (mindfulness) çalışmaları yürütmektedir. Organic Intelligence travma terapisi öğrencisi olan Sepin, aynı zamanda Amerikan Hastanesi Code Lotus Farkındalık Programı kurucusudur.

Screen Shot 2018-12-01 at 19.09.54.png

Mustafa Karaken

Satış Yöneticisi, Eğitmen

ODTÜ İşletme mezunudur. P&G’de satış temsilcisi olarak başladığı kariyerine İndirim Marketleri kanalı takım lideri olarak devam etmekte, bunun yanında şirkete yeni girenlere liderlik eğitimleri vermektedir. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak öğrencilerin kendilerini daha iyi tanımalarına ve grup içinde daha etkin çalışmalarına yardımcı olan Mustafa, P&G ve Type Coach firmaları sponsorluğunda üniversite öğrenci topluluklarında Myers Briggs Kişilik Tipi çalışmaları yürütmektedir

Ali Karakus.jpeg

Ali Karakuş

Girişimci, Eğitmen, Düşünür, Yazar

Texas Tech. ve ODTÜ İşletme 1994 mezunudur. Karon Menkul Değerler, Citibank N.A., Hunca Kozmetik, Klip Müzik Yapım, GE Lighting ve Aktüel Kırtasiye gibi şirketlerde satış ve pazarlama görevlerinde bulunmuştur. 1999 yılından bu yana kurucusu olduğu FastForward Training şirketi ile kurumsal ve bireysel gelişim alanlarında geliştirdiği özgün eğitimleri ve "En büyük eserin sensin" adlı atölye çalışmalarını yürüten Ali'nin "Başarının Psikolojisi" ve "0'dan 1'e" adlı iki kitabı bulunmaktadır. 

Bahar Sen.jpeg

Bahar Şen

Yönetici Koçu, Reiss Motivation Profile (RMP) Master

İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühandisliği mezunudur. SGS ve BSI'da edindiği 10 yıllık profesyonel deneyimin ardından kendi danışmanlık şirketi Springtime'ı kurmuş ve Türkiye'nin ilk 500 şirketi başta, Avrupa ve Asya'daki yüzlerce şirkete çeşitli projelerde destek olmuştur. İş dünyasında geçirdiği 25 yılın sonunda Success Programme ile tanışan Bahar, kurumlarda çalışan herkesin fiziksel, mental ve ruhsal olarak doyuma ulaşmasına ve birbirleriyle anlamlı bağlar kurmasına yardımcı olmaktadır.

Screen Shot 2018-12-01 at 18.55.47.png

Ayşıl Tokcan

Hukukçu, Profesyonel Koç, Hikaye Anlatıcısı

BAL ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.  25 yıl hukuk danışmanlığı yapmış, uluslararası projeler yürütmüştür. Gestalt düşünce sistemi ile tanışınca kariyerinde yeni bir rota çizen Ayşıl, hukuk alanında verdiği danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sözlü anlatı tekniklerini koçluğa entegre ederek tasarladığı “Masallarla Konuşalım” ve “Karakter Olmaktan Kahraman Olmaya Yolculuk” atölye çalışmaları ile hikayelerin bizi hakikate bağlama gücünün herkese ulaşabilmesi için tutkuyla çalışmaktadır.

İpek-Ütün-yeni-fotoğraf-768x1024.jpg

İpek Ütün

Shadow Works & Deep Democracy Eğitmeni 

BAL ve ODTÜ İşletme mezunu, PCC, ACPPC Adler International ve ORSCC Organizasyonel ve İlişki Sistemleri Koçudur. Arçelik’te bölgenin ilk kadın satış temsilcisi olarak başlayan kariyeri, Koç Grubu İ.d.e.a. A.Ş.’de yönetim danışmanlığı ve eğitmenlikle rota değiştirmiştir. Bireylerle liderlere kendi anlamlarına hizmet eden capcanlı hayatlar sürmeleri; takımlara da potansiyellerine erişmeleri için özel gelişim programlarıyla destek olan İpek; Shadow Work ve Derin Demokrasi Lewis Metodu Fasilitatörü ve Eğitmenidir.

oyilmaz3.jpg

Oğuz Yılmaz, Op. Dr.

Kalp & Damar Cerrahisi Uzmanı 

Tarsus Amerikan Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi mezunudur. Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlığını 2002 yılında Florence Nightingale Hastanesi’nde aldı. Son 10 yıldır Istanbul Memorial Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahı olarak çalışmaktadır. İtalya, Avusturya ve İsveç’te kısa dönemli stajlar yapmış; son olarak 2007 yılında ABD Mayo Clinic’te araştırma görevlisi olarak çalışmış olan Oğuz, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda makale yayınlamış, uzmanlık alanında kongrelerde bildiriler sunmuştur.

Onur Üyelerimiz

ragipsavas.jpg

Ragıp Savaş

Tiyatro Sanatçısı, Girişimci

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunu ve Bakırköy Belediye Tiyatroları kurucularındandır. Birçok oyunda ve sinema filminde rol alan Ragıp Savaş, 2007 yılında kurduğu sanat akademileri aracılığıyla çocuk ve yetişkinlere -ileride birer sanatçı olmayı seçmeseler bile- yaşamı, sanatı ve sanatçıyı anlayan, hayata daha geniş bir açıdan ve farklı bir düşünce zenginliğiyle bakabilen bireyler olmalarını sağlayacak, sanat ve kişisel gelişim eğitimleri vermektedir.

Screen Shot 2018-11-21 at 16.36.53.png

Teddy Wilson

Hanshi, Martial Arts Master, PhD.

NYU İşletme mezunu ve University of Martial Arts & Sciences'dan PhD derecesine sahiptir. Kaizen Aikijutsu ve Kaizen Kenjutsu 9. Dan Kara Kuşak; Black Dragon Aikijutsu, Aikido ve Shang Fu Shang Chinese Kempo 8. Dan; Chinese Goju Karate 7. Dan'dır. Uluslararası Budo sporları federasyonunda Aikijutsu ve Aikido'yla Türkiye'yi temsil etmiştir. Yaşamının 50 yılını dövüş sporlarına adayan Teddy, birçok ödüle ve onura layık görülmüştür. Stres yönetimi, liderlik ve yönetim alanlarında eğitimler de vermektedir

bottom of page