top of page
HiALogaBlack.png

Ne?

Hayata İlk Adım (HiA), üniversite 4. sınıf öğrencilerini sadece kariyerlerine değil aynı zamanda yaşama da hazırlamak amacıyla kurgulanmış, yenilikçi ve özel bir gelişim programıdır.

Bununla birlikte, gelişim kampı programı 15 Aralık 2018 itibariyle dileyen herkesin katılımına açılmıştır.

Neden?

Araştırmalar üniversitelerin öğrencileri iş dünyasına ve hayata hazırlayamadığını açıkça ortaya koymaktadır. Üniversiteyle iş yaşamı arasındaki bu büyük boşluk, mezunların başarısız ve mutsuz olmalarına; özgüvenlerini, kendilerine olan inançlarını ve geleceğe dair umutlarını yitirmelerine; şirketlerinse çalışan potansiyeli, zaman ve para kaybetmelerine neden olmaktadır.

Hayata İlk Adım (HiA) gelişim kampının varlık amacı, katılımcılarının "İyi İnsan", "İyi Çalışan" olmalarına ve "İyi Bir Yaşam" sürmelerine destek olmaktır. 

Nasıl?

Hayata İlk Adım (HiA) programı, birbirinin devamı niteliğinde olan ve her biri 5 gün sürecek 2 ayrı kamp modülüyle katılımcıları zihin, beden ve ruh seviyesinde geliştirmeyi amaçlar.

Teori ve pratiğin dengeli bir şekilde birleştiği program; sınıf eğitimleri, kişisel profil analizleri, birey ve grup çalışmaları, temalı akşam yemekleri, iş dünyasından bilgi ve deneyim getirecek değerli konukların ağırlanacağı "Şömine Önü Sohbetleri" ve kamp dönemi sonrasındaki 6 ay boyunca katılımcılarla yürütülecek bire bir koçluk/mentorluk süreçlerinden oluşmaktadır.

Nerede?

Hayata İlk Adım (HiA), 1. Grup - 1. Modül kamp çalışması, Lazzoni Hotel'in ev sahipliğinde İstanbul Sütlüce'de ve yatılı olarak gerçekleştirilecektir.

Ne zaman?

Hayata İlk Adım (HiA), 1. Grup - 1. Modül programı 27 Ocak Pazar (öğleden sonra otele giriş) ile 1 Şubat Cuma (akşam üzeri otelden çıkış) tarihleri arasında uygulanacaktır.

Yalnızca ilk modüle katılanların devam edeceği 2. Modül programı ise Haziran ayının ikinci yarısında yapılacak olup kesin tarihler kısa süre içinde yayınlanacaktır.

Kimler başvurabilir?

Hayata İlk Adım (HiA) programının 1. Grup (2 Modül) programına Temmuz 2019'da mezun olmayı bekleyen tüm üniversite 4. sınıf öğrencileri başta; kendine, kariyerine ve yaşamına yatırım yapmak isteyen herkes başvurabilir. 

 

Hiçbir sınırlama yoktur.

bottom of page